Malcolm Mackay

Author-pic-by-Malcom-Macleod

se narodil v roce 1983 ve Stornoway na skotském ostrově Lewis ve Vnějších Hebridách. Zatímco mnozí autoři sní o úniku do odlehlých míst, Mackay se na takovém místě narodil a stále tam i žije. Kvůli nemoci nedokončil ani střední školu. Když se uzdravil, protloukal se, jak se dalo, a živil se příležitostnými pracemi.

Mackay, syn dekoratéra a pomocnice v domácnosti, nikdy nebyl žádný velký čtenář. Číst začal až jako dvacátník pod vlivem filmu Pulp Fiction a psaním pak zabíjel čas mezi jednotlivými zaměstnáními. Z legrace poslal svůj rukopis Nezbytné smrti Lewise Wintera jednomu literárnímu agentovi do Londýna a už před jeho vydáním získal mnoho obdivovatelů z řad známých spisovatelů. Velké britské nakladatelství Pan Macmillan mu okamžitě vyplatilo zálohu 100.000 liber. „Sto táců! Upřímně, nemohl jsem uvěřit, když mi to řekli. Pořád tomu nemůžu úplně uvěřit,“ žasl Mackay.
Jeho styl, připomínající Raymonda Chandlera v nejlepší a nejtvrdší formě, je jako dělaný pro filmové nebo televizní zpracování, takže filmová práva na jeho trilogii jsou už v jednání.

Nezbytná smrt Lewise Wintera, jeho velmi ceněný debut, je první knihou v Glasgowské trilogii.

Vydané knihy

mackayIII
mackayII
Nezbytná smrt-