Zabijákova výbava

Gianni Biondillo

Temný thriller a zároveň divoká road movie o pronásledování zločinu v současné Itálii

Sympatický smolař a schopný detektiv Ferraro se vrátil do Milána. V Římě zanechal komisařku Elenu Rinaldiovou, další nevydařený románek. Vrátil se osamělý a poražený na komisařství do chudé čtvrti, kam ho vážou vzpomínky z dětství.

A čeká ho práce: přepadení ve vile s tragickou dohrou. V témže okamžiku končí jeden krkolomný útěk z věznice v krvavé lázni. Uprchlík je bezvýznamný černoch. Proč ho přišlo osvobodit mafiánské komando? Jaká je minulost záhadného muže? Ironií osudu bude Ferraro řešit tuto otázku právě s Elenou Rinaldiovou…

Gianni Biondillo, mistr thrilleru, nás bere na divokou road movie při pronásledování zločinu napříč Itálií. Líčí současný detektivní příběh, který loví v těch nejtemnějších vodách strachů, jež sužují dnešní Itálii, a nabízí nám přesný a podrobný obrázek země a zároveň nastiňuje temné pozadí obchodu s africkými utečenci. Nikdy ale neztrácí humor a naději.

Držitel Ceny Giorgia Scerbanenca (2011), nejprestižnějšího italského ocenění v žánru krimi. Francouzský překlad knihy byl v roce 2014 oceněn Prix Violeta Negra (cena pro nejlepší neseverskou detektivku).

Ohlasy

„Nepředvídatelný a břitký autor. Literární lahůdka.“
Alessandro Bertante, La Repubblica

„Seriózní i hravý, vážný i nevážný, nelítostný i soucitný. Výborný i výborný.“
Antonio D´Orrico, Corriere della Sera

„Biondillo má dar plynulého a jistého psaní, které mu ve spojení s autentickým zájmem o problémy soudobé společnosti umožňuje intenzivně a ironicky vyprávět o krutých zločinech i běžných prohřešcích, zkrátka o lidských slabostech.“
Panorama

Tištěná kniha

ISBN 978-80-87697-43-6
Datum vydání 10.10.2015
Stran 352
Rozměr 134x210
Vazba Měkká s chlopněmi
Doporučená cena 329 Kč

E-kniha

Datum vydání 10.11.2015
Stran 352
Doporučená cena 189 Kč